Szolgáltatásaink egyike a betonszivattyúzás, de mégis milyen előnyei, illetve fajtái vannak, illetve hogyan működik? Cikkünkben körbejárjuk a kérdést:
Mikor van szükség a betonszivattyúzás folyamatára?
A betonszivattyúzás akkor kerül képbe, mikor speciálisabb épületszerkezeteket kell építeni, illetve azon helyszínek tekintetében, melyek területét nehéz megközelíteni. A betonszivattyúzás maga abban segít, hogy az építési területre megrendelt rengeteg betont az azt szállító mixerkocsiból közvetlenül a munkaterületre lehessen juttatni.
Mire jó a betonszivattyúzás?
A nehéz megközelíthetőségen kívül még számos meglehetősen hasznos funkciója van a betonszivattyúzás folyamatának. Az egyik ilyen, hogy segítségével a nagy vízszintes vagy függőleges távolságok áthidalhatóak, illetőleg megóvhatjuk ezen megoldással a talajszerkezetet, hiszen a betonszivattyúzás választásával nem fogja azt károsítani a nagy tömegű mixerkocsi. Mindemellett pedig időt és energiát is spórolhatunk ennek az automatizált folyamatnak köszönhetően.
Betonszivattyúzás használata
Betonszivattyúzás során nem mást használnak ki, minthogy a transzportbeton halmazállapota nem szilárd, tehát könnyen szállítható és pumpálható állapotban van. A betonszivattyúzás építkezés során elengedhetetlen, mely minden egyes alkalommal ugyan azon sorrendben megy véghez. Először is az építési helyszínre mixerkocsi szállítja ki a megrendelt betonmennyiséget, melyet a betonszivattyú tartályba öntenek. A betonszivattyúzás működési elve is meglehetősen egyszerű: ilyenkor a betonkeverék ugyanis egy csövön megy keresztül, mely csövön belüli mozgatását nem más, mint egy szivattyú (pumpa) teszi lehetővé.
A betonszivattyúzás fajtái
A betonszivattyúzás attól függ, hogy milyen fajta betonpumpát választunk hozzá, ugyanis nem csak egy betonpumpa létezik. A betonszivattyúkat működési elvük és mozgathatóságuk szerint többféle kategóriába lehet sorolni, előbbi tekintetében lehetnek mechanikus hajtású, olajhidraulikás és vízhidraulikus dugattyús, utóbbi tekintetében pedig helyhez kötött, mobil és pumix szivattyúkat különböztetünk meg.